Personale

Stovgaard

Personale

 

Hos Stovgaard vægter vi et godt arbejdsmiljø højt, hvor faglige og sociale kompetancer sættes i spil og udvikles.

Vi har således flere medarbejdere, som har været hos Stovgaard i flere år.

------------------------------------------

Jesper Hansen

Mobil: 4044 6891

Mail: Jesper@stovgaard.dk

Titel: Ejer

Ansvar: Overordnet ansvar for den samlede bedrift.


 

Team Stovgaard


Jacob Hollender

Mobil: 2244 5585

Mail: jacob@stovgaard.dk

Titel: Driftsleder soholdet

Ansvar: Medarbejdere og dyr på Stovgaard


Emma Lauritsen

Mobil:

Mail: emma@stovgaard.dk

Titel: Fodermester

Ansvar: Søer farestald

 

Carina Andersen

Mobil:

Mail: carina@stovgaard.dk

Titel: Fodermester

Ansvar: Løbeafdeling og drægtighedsstald


Jakob V Sørensen

Mobil:

Titel: Weekendmedhjælper og kommende elev 2020


Astrid Lind

Mobil:

Titel: Timeansat og kommende elev 2020

------------------------------------------

 

Vækstgrise


Jan Bohn

Mobil; 5016 7272

Mail: jan@stovgaard.dk

Titel: Vækstgrise Manager

Ansvar: Medarbejdere og besætninger med vækstgrise

--------------------------------------


Team Katholm/Stevning


Razvan Radu Irimia

Mobil:

Mail: radu@stovgaard.dk

Titel: Fodermester

Ansvar: Klimastalde og slagtesvin


Roman Molnar

Mobil:

Mail: roman@stovgaard.dk

Titel: Fodermester

Ansvar: Slagtesvin


Jørn-Henning Jensen

Mobil:

Titel: Allrounder

Ansvar: Slagtesvin

-------------------------------------------

Team Fårhus og Kravlund


Volmir Hoffman

Mobil: 

Mail: volmir@stovgaard.dk

Titel: Fodermester

Ansvar: FRATS i Fårhus

 

Guilherme Heck

Mobil:

Mail: heck@stovgaard.dk

Titel: Medhjælper slagtesvin


Joacir (Jojo) Sornberger

Mobil:

Mail: jojo@stovgaard.dk

Titel: Medhjælper slagtesvin

Ansvar: Slagtesvin i Kravlund

-------------------------------------------

Claus Frederiksen

Mobil:

Mail: mark@stovgaard.dk

Titel: Mark bestyrer, Stovgaard

Ansvar: Markbruget + maskiner

-------------------------------------------

Lasse Jønsson

Mobil:

Mail: blandebil@stovgaard.dk

Titel: Blandemester

Ansvar: Foderlevering og vedligehold blandebil

-------------------------------------------

Ditte Grotum Jorsal

Mobil: 2677 0859 

Mail: kontor@stovgaard.dk

Titel: Administrativ leder

Ansvar: Økonomi, regnskab, HR, diverse ad hoc opgaver